“Mami s’kishte […] Lexo më shumë. Rita i bëri dedikim në shqip gjyshit të ndjerë. Rita Ora thotë se gjithmonë është inspiruar nga kultura shqiptare. Rita Ora do flasë sot shqip në përmbyllje të konferencës ‘Diaspora Flet 2020’. 29-04-2016. Trim Ademi (Albanian pronunciation: [tɾim adɛmi]; born 29 February 1992), known professionally as Capital T, is a Kosovo–Albanian rapper, songwriter and philanthropist. Ajo kreu shkollën fillore në Fürth. Rita Ora këngëtarja e cila ka korrur shumë suksese në skenën ndërkombëtare, vazhdimisht poston fotografi nëpër rrjetet socialale për fansat e saj. BEBE REXHA KENDON NE DASMEN SHQIPTARE | ABC NEWS - Duration: 3:11. Rita Ora thyen rregullat anti-Covid, zbulohet festa e saj e fshehtë e ditëlindjes me 30 persona. Rita Ora Dhe Motra, Selfie Të Censuruara Në Banjo. Rita Ora Shqip, New City, New York. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, feston sot ditëlindjen. https://www.kosovarja-ks.com/rita-shkelqen-ne-lekure-te-zeze 6,951 likes. Madje, i ati i kishte instaluar në dhomën e saj pajisje moderne muzikore dhe ajo gjithë kohës me të motrën mbyllej aty duke kënduar dhe eksperimentuar me muzikën. Rita Ora është një nga artistet më të suksesshme shqiptare në arenën ndërkombëtare, e cila numëron shumë hite në karrierë. E gjeta këtë në një nga xhirimet e […] ASCAP Çmimet ASCAP Pop Music. Kanë qenë disa komentues në Twitter që e kanë akuzuar për “blackfishing”. Dua Lipa gjendet në vendin e 12-të, është 25 vjeçe dhe ka një pasuri prej 22 milionë paund. “URIME DITA E FLAMURIT!!!! Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka pozuar tejet atraktive në imazhet e fundit. Ora mbush plot 30 vjeç. E para që i ka uruar ditëlindjen këngëtares është nëna e saj, Vera Ora. Njësoj me ndjenja dhe krenare që është shqiptare, foli edhe përballë kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt, gjatë një interviste në mënyrë virtuale. Rita ka treguar se ha […] Ajo në mënyre të vazhdueshme po surprizën fansat e saj me figura impresive. Public Figure Ora mbush plot 30 vjeç. Dora lindi më 1992 në një familje shqiptare. Së fundmi, Rita ka publikuar një foto në InstaStory me rastin e ditëlindjes së tezes së saj dhe ka shkruar ndërsa: “Gëzuar ditëlindjen Tezja!”. Tinie Tempah; 5 Radioactive Rita Ora 6 Shine Your Light Rita Ora 7 Love & War Rita Ora Feat. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express Rozë. “Mami s’kishte […] Lexo më shumë. Nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’, Vera ka ndarë një foto kur Rita ishte fëmijë dhe kujton kohët e vështira kur emigruan në Mbretëri 2015 Këngët më të Përformuara "Black Widow" (Iggy Azalea feat. Rita Ora in Tirana, 3 June 2018. Ajo filloi të këndoj që nga mosha e hershme dhe u bë e njohur si Dhurata Dora. ABC News Albania 251,125 views. Në çdo vend dhe në çdo kohë atë e gjeje duke kënduar. Born and raised in Pristina, his uncle introduced him to music and rapping at an early … Më 7 Shtator 2011, Dhurata Dora publikon videoklipin e parë "Vetë Kërkove". Emri i saj është lakuar shpesh lidhur me sukseset që ka arritur që nga fillimet e para të karrierës, e që po vazhdon tutje edhe sot. Së fundi, në familjen e Ritës kishte festë, kjo ngase motra e saj, Elena festoi ditëlindjen, por kjo datë rastis me datën e njëjtë me përvjetorin e ndarjes nga jeta të gjyshit të saj. Lista e plotë. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, është shumë aktive në rrjetet sociale ku vazhdimisht poston foto dhe video. Këngëtarja me famë botërore nuk e ka fshehur asnjëherë origjinën shqiptare, por mesa duket disave ose i ka dalë nga mëndja ose nuk kanë dashur ta kuptojnë. Ajo ka thënë se shkelja ka qenë “gabim serioz dhe i paarsyetuar”. Gjithashtu kaçurrelat perfekte e bëjnë këngëtaren akoma […] Këngëtarja ka bashkëpunuar me marka të njohura, ndërsa tash e sa vite ajo ka sjellë në treg “Prospero Tequila”, për … Biografia. Ndërsa 29-vjeçarja Rita Ora renditet në vendin e 14-të bashkë me Stormzy me një pasuri prej 20 milionë paund. Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, gjithmonë ka treguar me krenari se prej nga vjen. Pranë postimit ajo ka treguar se po i mungon koha kur mund të punonte lirshëm. Rita Ora ka dhënë një njoftim lidhur me “Prospero Tequila”. Emri i saj është lakuar shpesh lidhur me sukseset që ka arritur që nga fillimet e para të karrierës, e që po vazhdon tutje edhe sot. Rita Ora, është shprehur edhe njëherë që është shumë krenare që është shqiptare. Xing. 29-vjeçarja duket mahnitëse e veshur me të brendshme të zeza, të cilat i nxjerrin në pah format perfekte. Nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’, Vera ka ndarë një foto kur Rita ishte fëmijë dhe kujton kohët e vështira kur emigruan në Mbretërinë e Bashkuar. Pak ditë më parë këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora festoi 30-vjetorin e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka postuar disa fotografi provokuese në Instagramin e saj këtë të premte. Rita Ora është një nga emrat shumë të dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm. Rita Ora është emër shumë i suksesshëm si anë muzikë ashtu edhe në fushën e biznesit. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora bëri urimin më të bukur ndonjëherë. Vajza me dhjeta që s'ka para të blejë librat - Top Channel Albania - … Ajo do jetë në një konferencë online përballë kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Me veshje sportive ajo dukej seksi para pasqyrës. Ajo depërtoi në skenën muzikore pas publikimit të këngës “Hot Right Now” (2012) në bashkëpunim me DJ Fresh. Albume (2) Foto/Kartolina. Viti Kategoria Marrës Rezultati Ref. Por, Public Figure Subscribe me for more Albanian internacional singers videos. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, feston sot ditëlindjen. para një dite - Mapo. Nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’, Vera ka ndarë një foto kur Rita ishte fëmijë dhe kujton kohët e vështira kur emigruan në Mbretërinë e Bashkuar. Bashkëbisedimi fillon në orën 20:30 dhe kush e di se […] Në këtë listë janë renditur dhe dy artistet shqiptare me famë botërore. Ajo nuk nguron që herë pas here të flas në gjuhën shqipe, madje të tregojë se traditat tona i pëlqen shumë. 6,959 likes. Rita Ora kujton gjyshin e ndjerë dhe shpreh dhimbjen në shqip. Rita, ashtu siç na tregojnë Vera me Besnikun ka qenë një fëmijë që gjatë gjithë kohës nuk e hiqte këngën nga goja. Së fundmi nuk kishte sesi të mungonte një urim në 28 nëntor, për Ditën e Pavarësisë. E para që i ka uruar ditëlindjen këngëtares është nëna e saj, Vera Ora. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, feston sot ditëlindjen. 30/11/2020 - 12:47. Këngëtarja njohur Rita Ora ka treguar gjithmonë se është krenare se është shqiptare. “Gratë duhet të jenë shefi”- Rita Ora bën 30-vjeçe, më seksi se kurrë E Premte 27 Nëntor 2020, 13:26 Gazeta Shqip Rita Ora mbushi 30-vjeç ditën e djeshme dhe për të festuar ajo i dhuroi vetes një set fotografik super seksi për kopertinën e revistës “Numero Berlin”. Lajme të mira nga Rita Ora E Shtunë 24 Qershor 2017, 09:43 Gazeta Shqip Rita Ora ka dhënë lajmin e shumëpritur për fansat e saj, duke konfirmuar daljen e albumit të ri pas pritjes pesëvjeçare. Ora mbush plot 30 vjeç. Këngëtarja britanike me prejardhje shqiptare, Rita Ora, ka kërkuar falje të hënën për shkelje të rregullave të izolimit duke mbajtur festë për ditëlindje. Rita Sahatçiu Ora (e lindur në 1990), i njohur më mirë si Rita Ora, është një këngëtare, kompozitore dhe aktore shqiptaro-britanike. Biografia. Dua Lipa i bëri urimin më të bukur në shqip vendit të saj . Rita shtoi dhe shumë bizhuteri argjendi për të kompletuar siluetën e saj. Këngëtarja festoi ditëlindjen e motrës së saj Elena Ora, por në të njëjtën ditë ishte edhe përvjetori i ndarjes nga jeta të gjyshit të saj. Rita Ora Shqip, New City, New York. Rita lindi më 26 nëntor të vitit 1990 në Prishtinë, ndërsa akoma pa mbushur një vit, familja e saj u zhvendos në Londër. “Më mungon të bëj xhirime pa shqetësime. PEACE Krahas festës në shtëpi me famijen e saj, Rita ka organizuar një festë me miqtë në fshehtësi të plotë. 3 How We Do (Party) Rita Ora 4 R.I.P Rita Ora Feat. Lajmin e kanë dhënë vetë organizatorët e eventit në rrjetet sociale, duke na gëzuar pafund të gjithëve. Me rastin e festës së 28 nëntorit kishte veshur çizme të kuqe me shqiponjën e zezë të cilat nuk hezitoi aspak ti ekspozoi në rrjete sociale,... Shqiptare dhe krenare! Rita Sahatçiu Ora është këngëtare dhe aktore shqiptare që jeton dhe vepron në Britani të Madhe. J. Cole; 8 Uneasy Rita Ora 9 Fall In Love Rita Ora Feat. Ed Sheeran, 29, (£210m) 3:11 . E para që i ka uruar ditëlindjen, këngëtares është nëna e saj, Vera Ora. E Mërkurë 21 Tetor 2020, 09:09 / Kategoria Showbiz nga Bota / Dita e djeshme ka qenë një ditë e rëndësishme për Rita Orën, por edhe e trishtë. Rita ka publikuar fotografi me këpucë me flamurin shqiptar, ndërsa krahas fotografisë ka shkruar ‘Urime Dita e Flamurit’. Këtë herë Rita Ora duket se është në qendër të kritikave për sa i përket prejardhjes së saj.